Doula – wsparcie Twojego macierzyństwa

DOULA (z jęz. stgr. δούλη) – wykształcona i doświadczona również w swoim macierzyństwie kobieta, zapewniająca ciągłe, niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i jej rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie.

Jako doula zapewniam wsparcie przez cały okres ciąży, porodu i połogu. Możesz skorzystać z mojej pomocy również w innych okresach życia, np. gdy pragniesz przygotować się do ciąży i macierzyństwa lub chciałabyś porozmawiać o minionej historii porodowej. Jako dyplomowana promotorka karmienia piersią udzielę Ci wsparcia na każdym etapie Twojej mlecznej drogi, od jej rozpoczęcia aż po zakończenie. A dla potrzebujących wyciszenia proponuję relaksacyjny masaż wspaniałym kawałkiem materiału – meksykańskim szalem Rebozo.

Indywidualne przygotowanie do porodu

Jako doula zapewnię Ci przygotowanie do porodu i macierzyństwa dostosowane do Twoich potrzeb. W komfortowych warunkach, np. u Ciebie w domu, wspólnie ustalimy co jest dla Ciebie ważne, jakie tematy chcesz poruszyć. Podczas naszych spotkań omówimy różne aspekty dotyczące porodu i pierwszych chwil macierzyństwa. Dostarczę Ci potrzebnych informacji na tematy okołoporodowe, które pomogą Ci w podejmowaniu świadomych wyborów. Wsłuchamy się w pojawiające się w Tobie emocje, popracujemy nad oswojeniem lęku. Pokażę Ci sposoby pracy z ciałem i oddechem pomocne w przygotowaniu do porodu. Omówimy różne sposoby łagodzenia bólu. Jeżeli tego potrzebujesz pomogę napisać Ci plan porodu i spakować torbę do szpitala.

Bardzo ważne jest by do porodu przygotował się także Twój partner, jeżeli będzie Cię przy nim wspierał. Dam mu konkretne narzędzia, by mógł wesprzeć Cię lepiej. Nauczę go metod masażu i ucisku w odpowiednich punktach, które złagodzą Twój ból. Omówimy działanie hormonów podczas porodu, byście oboje lepiej rozumieli co się dzieje w trakcie tego dośwadczenia. Pomogę Wam znaleźć odpowiedzi na Wasze wątpliwości i pytania. 

Jest możliwość dostosowania ceny do ilości zamówionych spotkań.

Jednorazowe spotkanie przygotowujące do porodu

Konsultacja na odległość (np. przez Skype/telefon)

Pakiet „Indywidualne przygotowanie do porodu”*

Wsparcie porodowe

Jeżeli rozważasz obecność douli przy porodzie, to pierwsze około 45 min, niezobowiązujące spotkanie jest gratis! To czas byśmy się poznały, zobaczyły, czy jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje potrzeby, bym opowiedziała Ci jak wygląda współpraca z doulą.

Doula towarzysząca przy porodzie zapewnia ciągłe wsparcie w okresie okołoporodowym.

Co znaczy, że poznajemy się już w ciąży! 🙂

Zapewniam wtedy indywidualne  przygotowanie do porodu i rodzicielstwa Tobie i Twojemu partnerowi (jeżeli chcecie by był przy porodzie). Poznajemy Twoje potrzeby porodowe, sprawdzamy jakie formy łagodzenia bólu Ci pasują, a jakie nie. W terminie porodu czekamy na Twój poród razem! Czyli przez 4 tygodnie - 2 tygodnie przed datą terminu i 2 po, zapewniam Ci gotowość do towarzyszenia w porodzie, czyli moją dyspozycyjność i ciągły kontakt telefoniczny.

Następnie podczas porodu towarzyszę Wam  od momentu wezwania  (np. we wczesnym okresie porodu w domu), aż do dwóch godzin po porodzie. Zapewniam Ci komfort i odpowiadam na  Twoje potrzeby, dostosowując swoje wsparcie do każdej zaistniałej podczas porodu sytuacji. Jeżeli to możliwe wspieram także Twojego partnera, by czuł się pewniej, w tej pełnej silnych emocji, chwili narodzin Waszego dziecka. A po porodzie przyjeżdżam Was odwiedzić w połogu. Pomagam Wam odnaleźć się w nowej sytuacji, zrozumieć potrzeby noworodka. Wesprę w początkach karmienia piersią, w obowiązkach domowych, wysłucham emocji płynących z pojawiającej się huśtawki nastrojów.

Spotkanie zapoznawcze (45 min) – 0 zł!

Pakiet „Premium”

Pakiet „Standard”

Pakiet „Tylko poród”

Pakiet „Bez porodu”

Uwaga! Jest możliwość dostosowania zakresu i cen pakietu do Twoich potrzeb. 🙂

Do każdego pakietu porowego urządzenie TENS podczas porodu w cenie.

Zadzwoń porozmawiać: 510743903

Wsparcie w połogu

Wiele kobiet przygotowując się do macierzyństwa bardzo skupia się na przygotowaniu do porodu, połóg odsuwając na plan dalszy. A potem wiele kobiet twierdzi, że poród to było nic w porównaniu z połogiem. Połóg to czas, o którym się wciąż za mało mówi, do którego trudno się przygotować i w którym wsparcie jest bardzo potrzebne. Tradycyjnie, we wszystkich kulturach świata, kobieta w połogu była otoczona ogromnym wsparciem i opieką innych kobiet ze swojej społeczności.

Dziś w naszym zachodnim społeczeństwie bardzo nam takiego wsparcia brakuje. Często, żyjemy w oddaleniu od naszych rodzin i nie otrzymujemy tej naturalnej pomocy ze strony doświadczonych w swoim macierzyństwie kobiet. Dziś rolę tą może wypełnić doula.

Warto zadbać o dobry połóg! Nawet jeżeli nie korzystałaś ze wsparcia douli przy porodzie, możesz skorzystać z niego w połogu.

Jako doula i promotorka karmienia piersią zapewniam także wsparcie w często trudnych początkach karmienia piersią. W zaciszu Twojego domu pomogę Ci znaleźć odpowiednie dla Was pozycje do karmienia piersią, porozmawiamy o fizjologii laktacji, prawidłowym postępowaniu przy karmieniu piersią, potrzebach noworodka. Dostarczę Ci rzetelnych informacji laktacyjnych, opartych na dowodach naukowych, a jeżeli zauważę głębsze problemy, podam ci namiary do odpowiednich specjalistów.

Jednorazowa konsultacja w połogu

Konsultacja na odległość (np. przez Skype/telefon)

Pakiet „Połóg”*

Masaż Rebozo

Rebozo to długi i mocny szal pochodzący z Meksyku. Podczas masażu otula, ogrzewa, rozluźnia.

Masaż polega na delikatnym kołysaniu kolejnych partii ciała i w różnych pozycjach przy użyciu rebozo. Dzięki temu osoba masowana szybko doświadcza głębokiego relaksu i rozluźnienia. Niektórzy mówią, że to tak jakby znów być kołysanym w łonie mamy. Masaż ten (wynaleziony przez meksykańskie położne) jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, polecany także w trakcie porodu.

Idealny jednak dla każdej osoby potrzebującej relaksu.

Masaż „Rebozo”

Rytuał Cerrada -  masaż „zamykający” na koniec połogu. Polega na dociśnięciu kolejnych partii ciała przy użyciu rebozo, ze szczególnych uwzględnieniem okolicy bioder. W aspekcie fizycznym pomaga ciału zamknąć to, co musiało się otworzyć, by wydać dziecko na świat. W aspekcie emocjonalnym ułatwia zamknięcie okresu sprzed porodu i z przed bycia matką i pomaga otworzyć się na nowe.  Masaż wykonywany przez dwie doule.

Masaż „Cerrada”